Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... litigiu cu firma upc romania
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

litigiu cu firma upc romania

buna ziua.Va rog sa-mi spuneti si mie urmatorul lucru; sunt in litigiu cu firma de cablu UPC .Ei nu i-mi pot asigura serviciile prevazute in contract.Am sesizat protectia consumatorului si acestia mi-au dat dreptete amendand vaceasta firma.Doresc sa reziliez contractul de 1 an inainte de termen din vina lor.Va rog sa-mi spuneti ce inseamna acest paragraf din contract; In cazul in care oricare dintre parti denunta unilateral contractul inainte de 12 luni, partea care a denuntat unilateral contractul se obliga sa plateasca celeilalte parti ,cu titlu de taxa de incetare inainte de termen ,suma de 200 roni pentru fiecare serviciu activ contractat. Va rog sa-mi spuneti daca e bine sa reziliez sau sa actionez in instanta. multumesc
Buna ziua,

Eu zic sa faceti o reclamatie si la ANCOM fostul ANRCTI ( Autoritatea Nationala de Reglementare in Comunicatii si Tehnologia Informatiei).Ei sunt in masura sa verifice calitatea semnalului din punct de vedere tehnic, putand astfel constata imposibilitatea firmei UPC de a furniza acele servicii.