Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu

buna ziua!Am o intrebare:eu in luna aprilie trebuie sa ma intorc la serviciu, din crestere copil (1an) Inainte sa plec in CCC am avut un salariu mai mare dar acum safa a spus k nu isi mai permite sa ma plateasaca ca atunci,si ca are nevoie de mine doar 2 zile pe saptamana,si ma va plati cu salariu minim pe economie pe acelasi post. Este posibil sa faca asa? de trebuie sa fac eu in cazul asta?multumesc!
La revenirea din CCC se poate modifica c.i.m. cu acordul partilor sau unilateral de catre angajator in conditiile prevazute de Codul Muncii.