avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Prescriptia?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Prescriptia?

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti daca puteti, am urmatoarea situatie:

De la ...
am primit pe data de 11.02.2014 - data Postei
urmatorul : EXTRAS DE CONT
Conform dispozitiilor in vigoare, va instiintam ca, in evidentele noastre contabile, La data de 31.12.2013, figurati cu urmatoarele debite:
Documentul:
Declaratie privind taxa speciala de salubrizare 2003-2004
Explicatii:
DEBIT 2003 – 0.00
DEBIT 2004 – 9.00
DOBANZI - 25.47
TOTAL - 34.47
In termen de 5 (cinci) zile de la primire urmeaza sa ne restituiti acest extras de cont confirmat pentru suma acceptata, iar in cazul constatarii de diferente sa anexati nota explicative cuprinzand obiectiile dvs. Prezentul extras de cont tine loc de conciliere conform procedurii arbitrare.


In cazul de fata nu functioneaza PRESCRIPTIA?
Dupa 10 ani s-au trezit.
Va multumesc foarte mult.
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 18:15, 23 Februarie 2014
Nu e nici somatie si nici titlu executoriu. Raspundeti-le ca dreptul de a cere plata sumei, dupa 10 ani, s-a prescris.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Confirmare solduri clienti krisztina krisztina Are cineva un format pentru a confirma soldul la clienti la 31.12.2008? (vezi toată discuția)
Executare pentru debit la servicii de utilitate publica xp-kry xp-kry In urmatoarea situatie: 1.in 15.05.2012 Serviciul de Utilitate Publica de Administrare si Gospodarire Locala imi trimite un extras de cont prin care imi ... (vezi toată discuția)
Nota explicativa niko 94 niko 94 Poate care sa imi trimita un exemplu de nota explicativa pt extras de cont, nu bate suma si trebuie si trebuie sa trimit nota explicativa? Multumesc (vezi toată discuția)