Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Prescriptia?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Prescriptia?

Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti daca puteti, am urmatoarea situatie:

De la ...
am primit pe data de 11.02.2014 - data Postei
urmatorul : EXTRAS DE CONT
Conform dispozitiilor in vigoare, va instiintam ca, in evidentele noastre contabile, La data de 31.12.2013, figurati cu urmatoarele debite:
Documentul:
Declaratie privind taxa speciala de salubrizare 2003-2004
Explicatii:
DEBIT 2003 – 0.00
DEBIT 2004 – 9.00
DOBANZI - 25.47
TOTAL - 34.47
In termen de 5 (cinci) zile de la primire urmeaza sa ne restituiti acest extras de cont confirmat pentru suma acceptata, iar in cazul constatarii de diferente sa anexati nota explicative cuprinzand obiectiile dvs. Prezentul extras de cont tine loc de conciliere conform procedurii arbitrare.

In cazul de fata nu functioneaza PRESCRIPTIA?
Dupa 10 ani s-au trezit.
Va multumesc foarte mult.
Nu e nici somatie si nici titlu executoriu. Raspundeti-le ca dreptul de a cere plata sumei, dupa 10 ani, s-a prescris.