Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament si succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament si succesiune

Buna ziua.
in anul 1970 bunica a facut testament pentru pt x.
In anul 1971,au renuntat la succesiune 2 din cei 3 copii.
Mostenitor x domiciliat in y in calitate de fiica ii revine intreaga masa sucesorala.
in anul 1998 sa emis un Titlu de proprietate pt.2 ha pe toti mostenitori
Cum se poate proceda astfel incat Titlu sa fie emis corect.
Cu deosebita consideratie.
daca testamentul are in vedere doar imobilul, pentru pamant trebuie sa iesiti din indiviziune , drept la pamant avand si ceilalti doi copii.