Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Termen de plata datorii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Termen de plata datorii

Buna ziua,
pe anul 2013 an am platit impozitul si CAS la valoarea de 500 lei. La sfarsitul anului am venitul net a fost mai mare. Pana la ce data trebuie sa platesc diferentele la impozit si CAS?
Trebuie sa depuneti Declaratia 200/2013 pana la data de 25.05.2014. Dupa depunerea acesteia,Administratia fiscala emite DECIZIE DE IMPUNERE ANUALA-formular250,diferentele de impozit si CASS rezultate urmand a fi platite in termen de cel mult 60 de zile de la data comunicarii deciziei.