avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Termen de plata datorii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Termen de plata datorii

Buna ziua,
pe anul 2013 an am platit impozitul si CAS la valoarea de 500 lei. La sfarsitul anului am venitul net a fost mai mare. Pana la ce data trebuie sa platesc diferentele la impozit si CAS?
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 10:02, 25 Februarie 2014
Trebuie sa depuneti Declaratia 200/2013 pana la data de 25.05.2014. Dupa depunerea acesteia,Administratia fiscala emite DECIZIE DE IMPUNERE ANUALA-formular250,diferentele de impozit si CASS rezultate urmand a fi platite in termen de cel mult 60 de zile de la data comunicarii deciziei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii 220 si 200 pfa acatanas acatanas In februarie 2012 am infiintat PFA, am depus declaratia estimativa 220 cu un venit net 500 lei. In anul 2012 am realizat un venit net de 6000 lei. In 25 mai ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit 2011 cristian.turturean cristian.turturean buna ziua. am o intreprindere individuala si am inregistrat un profit de 98.000 lei pe anul 2011 pentru care trebuie sa achit impozitul de 16%. cum trebuie ... (vezi toată discuția)
Urgent!!!unde trebuie sa trec impozitul de 10% pentru contractele de drepturi de autor??? loredanaradu loredanaradu In ce declaratie trebuie sa trec impozitul de 10% pentru plata efectuata persoanelor cu care am incheiat contracte de drepturi de autor? Am facut un stat de ... (vezi toată discuția)