Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort la notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort la notar

Buna ziua. Va rog mult un raspuns - in cazul divortului la notar: divortul se face la orice notar din oras sau la notarul din sectorul unde a fost incheiata casatoria? Casatoria a avut loc in sectorul 3, dupa care ne-am mutat in Bragadiru, jud. Ilfov, la moment eu cu fetita locuim in cartierul Drumul Taberei. Cum aleg notarul? Multumesc anticipat!
nu e greu de ales pt ca art.375 ncc zice clar care sunt variantele: locul unde s-a incheiat casatoria sau ultima locuinta comuna a sotilor. ancheta sociala (obligatorie) cu privire la minor se va efectua tot in functie de criteriile de mai sus.