Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Drept la somaj!!!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Drept la somaj!!!

Din Martie 08. 2012 pana in Februarie 08. 2014 am fost in CCC, conform legii am depus cererea de reîntoarcere la serviciu cu o luna mai devreme de împlinirea vârstei de 2 ani al copilului , cererea a fost aprobată si drept urmare m-am reîntors la munca in data de 10 Februarie 2014, iar in data 11 Februarie mi sa desființat postul . As dori sa știu daca pot beneficia de somaj. MUltumesc
Daca ati fost concediata cu art.65 din Codul muncii (desfiintarea postului) veti beneficia de indemnizatie de somaj.
tudorvaleriu a scris:

Daca ati fost concediata cu art.65 din Codul muncii (desfiintarea postului) veti beneficia de indemnizatie de somaj.

Da e ART 65 . Multumesc frumos !