Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Atestat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Atestat

intr-o asociatie de proprietari este legal ca un proprietar sa ceara copie dupa atestatul administratorului?
Atestatul administratorului face parte dintre documentele cerute de catre com. executiv in vederea angajarii. Eventual, asa "cum se poarta" pe la anumite birouri, certificatul de atestare profesionala si acest atestat eliberat de o comisie a Cons. Local, pot fi afisate - la vedere in sediul asociatiei.
Daca proprietarul respectiv doreste sa vada acest document, se prezinta la sediul as. prop. si solicita presedintelui - scris/verbal, sa vada acest document. Ar mai fi o solutie: sa se uite pe saitul primariei, unde, de obicei se gaseste lista cu administratorii atestati.
multumesc