Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Garantie imobil fara CF
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Garantie imobil fara CF

Buna ziua,

As dori sa stiu daca este posibil ca un apartament in constructie sa reprezinte garantie de plata pentru servicii prestate catre proprietar. Fizic apartamentul este construit insa intabularea se va face peste 2-3 luni. Investitorul doreste sa plateasca la termen lucrarile de executie a blocului si este de acord sa garanteze cu un apartament. Sub ce forma se poate pune o sarcina pe acest apartament?

Multumesc!
Contract de ipoteca la notar.