avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutire la impozit auto pentru persoana cu handicap
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutire la impozit auto pentru persoana cu handicap

buna ziua sunt pensionara de invaliditate si handicap gradul 1 pot sa fiu scutit de impozitul masinii mentionez ca masina e pe numele sotului va multumesc cu stima si respect
Cel mai recent răspuns: juridic dana , utilizator 11:23, 3 Martie 2014
Scutirea se acorda pe baza de cerere si doar daca Dvs. figurati in actele autot. ca proprietara acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutiri de taxe locale cojocri61 cojocri61 Sotia mea este incadrata in gradul de handicap grav.Vreau sa stiu daca sunt scutit de taxe pe cladiri, teren si masina deoarece eu figurez in evidete ca ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! as dori să aflu dacă copilul (adult) cu dizabilități ... Danisivas Danisivas Bună ziua! As dori să aflu dacă copilul (adult) cu dizabilități îngrijit de părinți poate fi coproprietar la autoturismul părinților pentru a fi ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. am o întrebare: dacă persoanele cu handicap sunt ... Rotor Rotor Bună ziua. Am o întrebare: Dacă persoanele cu handicap sunt scutite de impozit pe autoturism și taxa de parcare la bloc. Mulțumesc. Petre (vezi toată discuția)