Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Scutire la impozit auto pentru persoana cu handicap
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Scutire la impozit auto pentru persoana cu handicap

buna ziua sunt pensionara de invaliditate si handicap gradul 1 pot sa fiu scutit de impozitul masinii mentionez ca masina e pe numele sotului va multumesc cu stima si respect
Scutirea se acorda pe baza de cerere si doar daca Dvs. figurati in actele autot. ca proprietara acestuia.