Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obligatia de a consulta un mediator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obligatia de a consulta un mediator

Daca doresc sa actionez in judecata un vecin privind iesirea din indiviziune sau servitutea de trecere este obligatoriu consultarea unui mediator.
Va multumesc pentru informatii si va mai intreb ceva intru-cit am consultat mai multi avocati si mi-au indicat fiecare un anumit mediator si am ajuns la concluzia ca numai mediere nu este la noi in tara,facindu-ma sa inteleg ca sunt in colaborare sa nu spun altfel,mai mult unii avocati au cabinet de mediator,ce interes are acest mediator sa-ti rezolve problema cand el este interesat sa te reprezinte in instanta pentru mai multi bani.
Alegeti-va singur mediatorul si atunci nu veti mai avea astfel de banuieli.