Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ore suplimentare platite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ore suplimentare platite

Buna,
Este legal sa se taie din orele suplimentare facute de luni pana vineri, deoarece nu am facut norma de munca. Tin sa precizez ca lucrez sambata 5 ore si duminica 6 ore si am liber 2 zile. Din aceasta cauza nu imi iese norma de munca.
Multumeac,
Eu v-am explicat cum a facut calculul angajatorul dvs . Cele 11 ore suplimentare cand au fost facute?
Luna feb. De luni pana vineri peste cele 8 ore.
Si este legal sa se transfere orele?
Nu este corect , cum a procedat angajatorul dvs.