Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cesiune creanta de la o societate in faliment
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cesiune creanta de la o societate in faliment

Societatea la care lucrez are de recuperat un debit de la o societate la care de curand s-a inchis procedura falimentului. Aceasta societate are pe rol 2 dosare de recuperare a debitului de la fosti angajati si ar dori sa cesioneze creanta catre noi. Se poate face acest lucru, si cum.
Va multumesc.
daca in cazul societatii falimentare s-a dispus inchiderea procedurii ... adica dizolvare cu lichidare (radiere) aceasta societatea inceteaza a mai functiona ... cu cine mai contractati daca societatea nu mai exista?