Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia de crestere a copilului

urmeaza sa nasc in luna aprilie si in momentul acesta stau in italia si n i s a spus ca sotul poate intra in concediu de crestere a copilului pntru ca el lucreaza cu acte in italia si din luna aceasta s a angajat in romania cu carte de munca, dar nu stie nimeni daca eu pot sa nasc in italia sau nu, pentru ca am probleme cu sarcina si nu e indicat sa vin in tara si nu ne a lamurit nimeni daca nasc in italia mai i a sotul indmnizatia de crestere a copilului sau nu.intrebarea este daca pot naste in italia sau trbuie sa vin in romania sa nasc?
Nu conteaza unde nasteti dar sa depuneti in Romania certificatul de nastere a copilului tradus in romana.
multumesc