Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Romania tara fara legi!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Romania tara fara legi!

buna ziua
Vreau sa spun si eu povestea mea aici poate cineva ma poate ajuta?
In luna august 2013 am parasit domiciliul ,findca nu mai aveam ce manca si cu ce sa ma intretin
fosta sotie imi ascundea mancarea ,stiind ca eu nu am de munca si cu ece sa ma intretin
dupe trei zile am incercat sa ma intorc ,dar nu mau lasat sa intru pe propietate.
am anuntat politia si au venit ,si iau dat amenda socrului meu pt alungare dupe prpietate
asta sa intamplat si a doua oara
intrun final politia locala m-ia interzis sa ma mai duc acolo.
reamintesc ca sant propietar si nu exista un ordin de restrictie.
in data de 29 ian am avut primul termen de judecata ,la care am facut un acord inpreuna,
dar ea nu respecta acordul interzicandumi sa-mi vad copilul
vream sa intreb daca este normal ca politia sa-mi interzica sa patrund pe propietate
eu nu am unde locui acum ,stau la mila familiei mele
precizez ca am construit casa inpreuna timp de 14 ani dintre care 7 i-am muncit afara ca sa strang bani
si acum ma vad fara locuinta si fara lucrurile personale
am decat o masina ,haine si un calculator
ce pot sa fac???
precizez ca hotatrarea de divort nu sa redactat pana la aceasta data
oare este fro lege in romania care iti garanteaza propietatea??
findca daca esti propietar si nu ai acces in propia ta casa ce pot sa spun
traim intro tara nebuna.
Nu e nebuna, asa e peste tot. Dv. nu ati pierdut proprietatea, ati pierdut posesia si din cauza ca ati plecat, nu de altceva.
Partaj in instanta.
si eu unde locuiesc pana atunci??
poate tot acolo unde ati plecat..
puteti depune in instanta o cerere pt reintegrare in spatiu, insa daca exista riscul sa va incaierati,nu va admite cererea. Puteti solicita bani pt lipsa de folosinta.
Corect; daca nu aveati unde sta, unde ati plecat? Cu haine cu tot? Daca dv. nu ati considerat ca e singurul loc unbde ati putea sta, nici legea nu o poate face.
Incercati sa va intelegeti totusi.
eu am plecat fidca am fost fortat de inprejurari,mai bine am parasit casa decat sa provoc ceva mai grav(certuri ,scandaluri care influentau copilul)
de ce ea sa foloseasca casa si eu nu pot nici macar sa-mi iau lucrurile de acolo
este munca mea si nu renunt la ea
cu fosta sotie nu am avut certuri decat cu socrii!!