Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme teren cumparat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme teren cumparat

Buna seara , am cumparat un teren dupa care am fact demersurile pentru intabulare,identificare si imprejmuire . In timp ce lucrarea de identificare era depusa la cadastru in vederea vizarii un vecin care detine o cladire vecina a ingradit fara autorizatie mai multe terenuri inclusiv al meu. dupa ce am obtinut viza oficiului de cadastru pe lucrarea respectiva si chiar autorizatie de constructie a gardului imprejmuitor, mam ales cu o plangere penala pentru tulburare de posesie. Cum pot sa imi ingradesc terenul fara comflicte ? Multumesc
Este cazul unei actiuni in granituire si revendicare! Proprietarul care nu are posesia terenului isi solicita terenul de la posesorul neproprietar!
Prima data depuneti la primarie o sesizare ca a facut gard fara autorizatie, pentru ca trebuie autorizatie si pentru construirea gardului, in 2-3 zile o sa ii trimita politia comunitara pe cap si o sa-l oblige sa desfaca gardurile. Daca nu rezolvati asa ,faceti demersurile in instanta.
pusa2mimi, utilizator