Forum Discuţii juridice Executare silită Credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Credit nevoi personale

Mama mea are un credit de nevoi personale pe care nu l-a mai platit din 2009, ramanand fara loc de munca..ca bunuri are o locuinta impreuna cu tatal meu si o masina...poate fi executata in aceste bunuri, chiar daca creditul nu este cu garantie imobiliara???
[
Da, daca dreptul creditorului nu e prescris.