Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Frauda ?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Frauda ?

O sa trec la subiect :

Am vazut pe o pagina de facebook , un domn care spunea ca vinde ponturi pariuri sportive , in schimbul sumei de 150 lei prin western union
Am facut transfer , respectivul a ridicat suma , toate bune si frumoase , doar ca pontul oferit s-a dovedit a fi necastigator .

Am 2 intrebari :
- Se pot recupera banii si cum ?
- Sa zicem ca politia ii da un telefon si ii explcia situatia , daca eu ma inteleg cu el sa imi restituie suma transferata , (cale amiabila) va fi urmarit penal sau ceva de genu ?

Multumesc frumos
Impacarea inlatura raspunderea penala pt inselaciune.
e greu de dovedit si nu stiu daca veti reusi vreodata sa faceti ceva . trebuie insa depusa plangere si poate cine stie ...