Forum Discuţii juridice Executare silită Posibile cai de atac pentru proprire
Discuție deschisă în Executare silită

Posibile cai de atac pentru proprire

Pe data de 19.02.2014 s-a emis instiintare proprire, am primit-o pe data de 06.03.2014 si se refera la impozit pe venit , il recunosc,(sunt PFA , am realizat venituri din profesii libere) si cass+majorarile si penalitatile corespunzatoare.
Mentionez ca sunt pensionar, am realizat venituri pina la 31.12.2011, dar mi s-a stabilit cass si pentru anii 2012, 2013.
Nu am facut declaratii privind CASS si nu am contestat titlul executoriu primit pe 31.10.2013.
Intrebare: pina la clarificarea sumelor real datorate privind cass, ce cai de atac am la indemana pentru a mi se retine numai sumele coract stabilite. Am 2 credite care cumulate inseamna aprox. 40% din pensie+ car. Daca mi se retine 1/3 din pensie practic nu am cu ce sa ma intretin eu si familia. Ce ma sfatuiti?

Poprire este o forma a executarii silite. Singura cale de atac este contestatia la executare. Va sfatuiesc sa apelati la un avocat.
gi-jane2, moderator