Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Documente care pot inlocui certificatul energetic
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Documente care pot inlocui certificatul energetic

Daca locatarul declara pe propria raspundere la incheierea contractului de inchiriere
ca nu il intereseaza certificatul de performanta energetica poate inlocui acest document certificatul ?
Nu. Obligativitatea prezentarii certificatului energetic la tranzactii si inchirieri este stipulata in lege, nu poate fi inlaturata prin declaratie.