avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1623 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Documente care pot inlocui certificatul energetic
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Documente care pot inlocui certificatul energetic

Daca locatarul declara pe propria raspundere la incheierea contractului de inchiriere
ca nu il intereseaza certificatul de performanta energetica poate inlocui acest document certificatul ?
Cel mai recent răspuns: VoL , utilizator 12:48, 11 Martie 2014
Nu. Obligativitatea prezentarii certificatului energetic la tranzactii si inchirieri este stipulata in lege, nu poate fi inlaturata prin declaratie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrarea contractului de inchiriere al unei garsoniere PIFOU PIFOU Buna ziua, Ce documente sunt necesare(obligatorii) in martie 2014 la inregistrarea contractului de inchiriere al unei garsoniere la Administratia Financiara ... (vezi toată discuția)
Certificatul energetic AdrianaR AdrianaR Buna ziua! Imi poate spune cineva, va rog, care sunt riscurile mele ca si cumparator daca semnez un contract de vanzare-cumparare cu urmatoarele ... (vezi toată discuția)
Certificat energetic - obligatoriu sau nu prea ? tatutzul tatutzul bun gasit maine demarez procedurile de vanzare a apartamentului meu, si cautand documentatia necesara, am ajuns inevitabil la certificatul energetic ... ... (vezi toată discuția)