Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda administrativa- am cazier?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda administrativa- am cazier?

Buna ziua , acum aproximativ 1 an , am sustras ceva dintr-un magazin in valoare de 100 de lei , si ma prins politia . Dupa 2 luni mia venit amenda acasa si am platito imediat (500 de RON) .Pe ordonanta trimisa acasa imi spune ca trebuia sa duc chitanta si tot ca sa imi inchida dosarul , am facut tot ce trebuia . Vreau sa stiu eu acuma , daca am cazier sau ceva , este la prima abatere , pentru ca vreau sa ma angajez in viitorul apropriat si imi trebuie cazierul curat. As vrea sa stiu daca am dosar penal sau ceva de genul , si daca da , cum sa fac sa fie curat . Multumiri anticipate .
cazier are toata lumea .
inscrisuri in cazier nu ai . este curat .