Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reclamatie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reclamatie

Am facut o reclamatie la primarie pentru a determina un vecin sasi curate o plantatie de salcam care este amplasata pana pe limita ce desparte cele doua propietati . Sa deplasat la fata locului o comisie de fond funciar si a instintat verbal pe vecin sa curete plantatia si sa intocmit o nota de constatare. Vecinul nu doreste sa curete aceasta plantatie iar primaria spune ca nu poate sa mai faca nimic,pentru ca nu mai au alte atributi in aplicarea pe plan local a legi
adica instintare scrisa ,amenda sau alte posibilitati pentru a nu se ajunge direct in istanta
In aceasta situatie trebuie sa il actionati in judecata pe vecinul respectiv, cu obiectul "obligatia de a face".