Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Adeverinta de celibat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Adeverinta de celibat

Va rog sa-mi spuneti cum/unde pot scoate adeverinta de celibat, in cat timp o pot scoate (exista posibilitatea de ¨regim de urgenta¨ !?). Multumesc!
O obtineti de la Starea civila de la locul nasterii si da, este posibil sa existe taxa de urgenta pentru eliberarea in 24-48 de ore.
Acestea sunt taxe ale consiliilor locale, nu e o regula valabila in toata tara si nici cuantumul lor nu e acelasi peste tot.
Va multumesc frumos!
Sa aveti noroc :luck: