avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Adeverinta de celibat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Adeverinta de celibat

Va rog sa-mi spuneti cum/unde pot scoate adeverinta de celibat, in cat timp o pot scoate (exista posibilitatea de ¨regim de urgenta¨ !?). Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 19:27, 13 Martie 2014
O obtineti de la Starea civila de la locul nasterii si da, este posibil sa existe taxa de urgenta pentru eliberarea in 24-48 de ore.
Acestea sunt taxe ale consiliilor locale, nu e o regula valabila in toata tara si nici cuantumul lor nu e acelasi peste tot.
Va multumesc frumos!
Sa aveti noroc :luck:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de celibat in regim de urgenta Noeme Noeme Se poate, contra cost bineinteles, sa imi scoateti un certificat de celibat cu o stampila de la MAE in regim de urgenta? (vezi toată discuția)
Certificat de stare civila remus250 remus250 certificatul de stare civila se scoate din localitatea unde te.ai nascut, sau din localitatea de domiciliu? multumesc (vezi toată discuția)
Celibatar ale2012 ale2012 Buna seara!am si eu o intrebare, in cat timp mi se elibereaza celibatru de la primarie?pls raspuns (vezi toată discuția)