Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Primirea in spatiul locativ
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Primirea in spatiul locativ

In cazul in care unui chirias ii expira Cartea de Identitate, iar adresa veche din C.I., nu mai e valabila( nu se mai poate face C.I. pe acea adresa), nu se poate face doar flotant pe adresa la care sta in chirie , doar daca propietarul il primeste in spatiu?
Ba da. Sa isi ia carte de identitate provizorie. Nu faceti greseala sa il luati in spatiu, adica sa ii faceti buletin acolo (ca nu il mai scoateti afara decat cu hotarare judecatoreasca ..si va dati seama ce inseamna asta). Sa isi faca buletin la el in sat, la parinti, la neamuri, de unde este, iar la dvs. doar flotant. Bafta!