avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... PARTICIPARE CONCURS SNG DUPA REABILITARE
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

PARTICIPARE CONCURS SNG DUPA REABILITARE

Buna seara,
Credeti ca as putea sa particip la concursul de admitere in SNG(Scoala Nationala de Grefieri) dupa ce voi fi reabilitat?
Conditiile de participare la examen prevad sa nu ai antecedente penale...Dar din moment ce mi se sterge din cazier fapta as putea sa particip?
Astept cu interes raspunsul dvs.(ca sa stiu daca ma mai apuc de invatat sau nu...)
Cel mai recent răspuns: matrixluci , utilizator 23:57, 12 Martie 2014
si eu as dori sa aflu daca pot sa fac acelasi lucru, sau ptr examen in barou, multumesc



Subiect: PARTICIPARE CONCURS SNG DUPA REABILITARE
Buna seara,
Credeti ca as putea sa particip la concursul de admitere in SNG(Scoala Nationala de Grefieri) dupa ce voi fi reabilitat?
Conditiile de participare la examen prevad sa nu ai antecedente penale...Dar din moment ce mi se sterge din cazier fapta as putea sa particip?
Astept cu interes raspunsul dvs.(ca sa stiu daca ma mai apuc de invatat sau nu...)

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum suna viitorul?!! nonela nonela :-/pentru incadrare pe post de grefier cu studii superioare, respectiv drept, este obligatoriu si acel curs la sng? .........si daca e obligatoriu acel ... (vezi toată discuția)
Ocupare post grefier ana978 ana978 Pentru a participa la concursul de ocupare a unui un post de grefier este suficient sa ai studii superioare(drept) ,sau trebuie absolvita si Scoala Nationala ... (vezi toată discuția)
Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)