Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transfer Domeniu .RO de la o Firma Lichidata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transfer Domeniu .RO de la o Firma Lichidata

Buna ziua,

As dorii sa va intreb, in favoarea unui prieten bun. Cum se poate Transfera Domeniu .RO de la o Firma Lichidata de catva luni de zile numele lui personal?
Exista o cale legala?

Va multumesc Anticipat
Da patrimoniul mortului (firmei lichidate) in care intre si domeniul .ro , trece in patrimoniul persoanei (sau persoanelor) fizice, in baza Legii 31/'90, art.237, (10):
(10) Bunurile rămase din patrimoniul persoanei juridice radiate din registrul comerţului, în condiţiile alin. (8) şi (9), revin acţionarilor