Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Xenoane auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Xenoane auto

Va salut sunt posesorul unui autoturism si m-am hotarat sa-i pun xenoane in faruri.Toate bune si frumoase numai ca multi colegi mi-au spus ca pot avea probleme cu politia,asa sa fie oare tinand cont ca au fost reglate si zic eu ca nu deranjez colegii de trafic.Multumesc si astept parerile dumneavoastra
Atat RAR cat si agentii de circulatie au dreptul sa constate si sa sanctioneze instalarea de dispozitive altele fata de cele omologate de producatorii auto
La un control de specialitate ,personalul specializat constata cazurile de instalare neautorizata de instalatii xenoane
Nu riscati sanctiuni pecuniare,renuntati la instalatia neomologata
La mine in oras este un MCV ,loganul acela break cu radar care are instalat becuri cu xenon.
Ei au voie ?!?!
Daca aveti faruri din acelea cu lupa aia din sticla si spalatoare de faruri ,nu o sa se bage pe farurile dvs.
marian24gam, utilizator