avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Xenoane auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Xenoane auto

Va salut sunt posesorul unui autoturism si m-am hotarat sa-i pun xenoane in faruri.Toate bune si frumoase numai ca multi colegi mi-au spus ca pot avea probleme cu politia,asa sa fie oare tinand cont ca au fost reglate si zic eu ca nu deranjez colegii de trafic.Multumesc si astept parerile dumneavoastra
Cel mai recent răspuns: marian24gam , utilizator 23:46, 13 Martie 2014
Atat RAR cat si agentii de circulatie au dreptul sa constate si sa sanctioneze instalarea de dispozitive altele fata de cele omologate de producatorii auto
La un control de specialitate ,personalul specializat constata cazurile de instalare neautorizata de instalatii xenoane
Nu riscati sanctiuni pecuniare,renuntati la instalatia neomologata
La mine in oras este un MCV ,loganul acela break cu radar care are instalat becuri cu xenon.
Ei au voie ?!?!
Daca aveti faruri din acelea cu lupa aia din sticla si spalatoare de faruri ,nu o sa se bage pe farurile dvs.
Ultima modificare: Joi, 13 Martie 2014
marian24gam, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E interzis sa ai xenoane la masina ? Pilu Pilu Buna ziua. Azi mi-am facut ITP-ul la autoturism si mi-a spus de acolo ca nu am voie sa am montate xenoane. N-am mai auzit pana acuma. Ar putea sa-mi zica ... (vezi toată discuția)
Certificat inmatriculare retinut pentru xenon montat la reprezentanta ContSters179979 ContSters179979 Buna ziua.Ieri ma deplasam catre Bucuresti iar in apropiere de Doraly am fost oprit de un ofiter de politie, unde fara sa se prezinte mi-a cerut actele.Langa ... (vezi toată discuția)
Control rar in trafic puiugeorge puiugeorge Buna seara..astazi in traffic m-a oprit un echipaj de politie insotit de un echipaj de control traffic RAR , si mi-au suspendat talonul din cauza ca am ... (vezi toată discuția)