Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clienti neincasati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clienti neincasati

Buna! Sunt o contabila la inceput de drum si am nevoie de ajutorul dumneavoastra. Lucrez la o firma si ma confrunt cu o problema. am clienti din 2001 neincasati( am incercat sa-i caut dar nu am reusit sa dau de ei....). La fel, am 4 furnizori carora le-am ramas datori, tot din 2001.Banuiesc ca datoria s-a prescris, dar nu stiu in contabilitate cum sa inregistrez.
Va multumesc!
mltumesc