Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajator iresponsabil sau fara suflet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajator iresponsabil sau fara suflet

cand s-a cerut o copie dupa cim,s-a dat un nestampilata de itm.
eu trbuie sa o depun la cnas ilfov si nu stiu daca e valabila?
pot sa merg personal la itm sa o stampilez?
Inca din 2011, contractele individuale de munca nu se mai stampileaza de catre ITM.
Ar trebui sa nu aveti nici o probelema cu un contract nestampilat.
Depinde de cand aveti contractul - de cand sunteti angajata la acest "Angajator"
Indiferent de cand este angajata c.i,.m. este perfect valabil , chiar daca nu are viza ITM-ului.

Inregistrarea unui c.i.m. la ITM nu era o conditie de validitate a acestuia.
va multumesc pt. raspunsuri