avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajator iresponsabil sau fara suflet
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajator iresponsabil sau fara suflet

cand s-a cerut o copie dupa cim,s-a dat un nestampilata de itm.
eu trbuie sa o depun la cnas ilfov si nu stiu daca e valabila?
pot sa merg personal la itm sa o stampilez?
Cel mai recent răspuns: elena_costasche , utilizator 10:53, 19 Martie 2014
Inca din 2011, contractele individuale de munca nu se mai stampileaza de catre ITM.
Ar trebui sa nu aveti nici o probelema cu un contract nestampilat.
Depinde de cand aveti contractul - de cand sunteti angajata la acest "Angajator"
Indiferent de cand este angajata c.i,.m. este perfect valabil , chiar daca nu are viza ITM-ului.

Inregistrarea unui c.i.m. la ITM nu era o conditie de validitate a acestuia.
va multumesc pt. raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act aditional la cim nastasia_2004 nastasia_2004 Sotul meu a semnat anul trecut un Act Aditional la CIM in care se stipula ca nu mai beneficiaza de prima de vacanta. Saptamana trecuta a cerut exemplarul lui ... (vezi toată discuția)
Act aditional fara stampila de la itm ContSters249779 ContSters249779 este valabil acest act aditional emis in data de 01 05 2011 daca nu are stampila de la ITM ? (vezi toată discuția)
Contract de munca corect?sau ''fals'' angajator? iuli113 iuli113 buna..se poate ca pt o persoana care are contract de munca din februarie 2011 si sa nu aiba viza ITM pe contract sa fie valabil contractul si sa i se fie virat ... (vezi toată discuția)