Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de intretinere

contractul de intretinere poate fi atacat de ceilalti copii dupa moartea celor intretinuti
Buna ziua,
Daca acei copii pot dovedi ca persoana care s-a obligat nu si-a indeplinit indatoririle stipulate in contract sau daca acel contract poate fi dovedit ca fiind o donatie mascata.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Buna ziua,

poate sa fie atacat, in masura in care cei care trebuia sa fi prestat intretinerea nu si-au indeplinit obligatiile asumate prin contract.

Costi Boncu