Forum Discuţii juridice Executare silită mai multe popriri
Discuție deschisă în Executare silită

mai multe popriri

buna ziua,
daca se instituie mai multe popriri- de ex trei- la un anumit venit cum se procedeaza: se retine pentru toate popririle sau in max de 1/3 din venit sau alta proportie?
Pana la 1/2 pt toate. Popririle insumate nu vor depasi 1/2 din salariu. Pt motive temeinice, poate fi facuta contestatie in termen pt a se retine mai putin.

Cand e vb de un singur titlu executoriu, se infiinteza poprire pe 1/3, pt a doua si urmatoarele popriri, pana la jumatate din salariu.
gi-jane2, moderator