Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract de asociere in participatiune
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract de asociere in participatiune

Buna seara
Am incheiat un contract de asociere in participatiune eu intreprindere individuala cu o persoana fizica autorizata pentru desfasurarea activitatii de pensiune turistica si restaurant,eu participand cu obiectele mobiliare pentru care ne-am inteles sa imi plateasca o suma lunara iar el cu aprovizionarea,desfasurarea activitatii,emitere si incasari facturi din activitatea desfasurata.Pentru neindeplinirea clauzei contractuale mai exact a platii lunare la termenul scris in contract am procedat la rezilierea contractului la executor prin care i sa comunicat rezilierea.Persoana fizica la primirea comunicarii a eliberat imobilul si a plecat.Intrebarea mea este daca prin aceasta procedura la executor contractul este reziliat legal?
Depinde cum aveti contractul redactat.
Acest lucru doar dvs. il puteti cunoaste sau avocatul care l-a redactat.