Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Casatorie Intre un Roman si o Moldoveanca [Republica ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Casatorie Intre un Roman si o Moldoveanca [Republica Moldova]

Deci toata "aventura" incepe asa,vreau sa ma casatoresc mica problema sa zic asa este ca eu sunt Roman si ea Moldoveanca,vrem sa ne casatorim in Republica Moldova.Vreau sa stiu eu ca cetatean Roman de ce documente am nevoie si cam cat dureaza.Nu am prea mult timp la dispozitie sa zic asa ar fi vorba de vro 3 saptamani. P.S Va salut cu Respect.
In situatia asta se aplica legislatia R. Moldova (a tarii in care se efectueaza casatoria) . Intrebati pe site moldovean sau la ambasada .