Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de V-C cu uzufruct viager
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de V-C cu uzufruct viager

In contract se stipuleaza ca uzufructul este pe tot apartamentul pe durata vietii celor doi vanzatori fara alte clauze de intretinere.
Ce obligatii are in acest caz cumparatorul??
Multumesc pentru raspuns,referitor la cheltuielile de intretinere bun imobil(apartament) cheltuieli uzuale de reparatii in sarcina cui sunt???
~ Conținut șters la cerere ~