Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conditii Prima Casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conditii Prima Casa

Buna ziua,

As dori sa achizitionez un apartament la casa cu curte comuna prin creditul Prima Casa. Problema este ca atunci cand proprietarul a cumparat casa aceasta avea toaleta in curte si el a facut baia in casa,dar fara proiect. Alta problema este ca aceasta casa a fost cumparata cu legea 112 in 1997. Sunt acestea doua probleme motive ca banca sa nu imi acorde creditul? eu am fost la cateva banci si parerile sunt impartite,nu am primit un raspuns concret.
De la banca primiti raspuns concret abia dupa ce lasati actele si dosar si comision xde analiza... pana atunci e doar un dat cu parerea.
Da, dupa mine casa ar trebui sa fie ca in proiect. Totusi, cum banca nu vine acolo, consultati un expert imobiliar al bancii pentru detalii.