Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale a fi sau a nu fi... provizion????????????
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

a fi sau a nu fi... provizion????????????

pot sa constitui provizion daca nu m-am inscris la masa credala?
Daca nu v-ati inscris la masa credala formulati o cerere separata , actiune in pretentii in contracdictioriu cu debitorul prin lichidatorul judiciar . Actiunea se va conexa la dosarul de insolventa .
multumesc pt. recomandare dar problema este ca deja s-a inchis procedura insolventei si societatea a fost radiata(insolventa in forma simplificata) vreau sa stiu daca pot constitui provizion pentru a fi deductibila cheltuiala respectiva.