Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intrebare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intrebare

buna ziua! spuneti-mi va rog.. odata cu depunerea declaratiei 010 de de inregistrare fiscala la administratia financiara mai trebuiesc depuse si alte documente? care? - este vorba de un SRL platitor de impozit pe venit si platitor de tva
va multumesc
Depinde ce doriti sa inregistrati in vectorul fiscal.Daca doriti sa inregistrati contributii pentru salarii, va trebuie copie a contractului de munca vizat de ITM.Pentru trecerea de la declararea lunar a tva-ului la trimestu va trebuie o balanta la 31.12.2008, dar asta mai depinde si de administratie, nu toate cer asta.