avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am gasit (continuare contestatie paternitate)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am gasit (continuare contestatie paternitate)

Cautand ceva prin casa, am gasit o incheiere de sedinta a sectiei civile a Tribunalului Bucuresti din anul 2002.
Pe vremea aceea lucram si eram mai mult pe la servici si nu prea mai aveam timp si de altceva. De aceea nu am avut habar de acest act si nici sotia nu-si mai aduce aminte de el decat vag.

Spune asa:

TRIBUNALUL

Pentru lipsa partilor si avand in vedere ca nu au solicitat judecarea cauzei in lipsa urmeaza a,

DISPUNE

In temeiul art. 242 pct. 2 CPC suspenda judecarea cauzei formulata de apelanta reclamanta ... in contradictoriu cu intimatul parat ... .
Cu recurs.
Pronuntata in sedinta publica, azi ... 2002.

Deci banuiesc ca avocatul a facut apel, dar nu s-a mai prezentat. Nu stiu care a fost atunci discutia, dar asta e realitatea.
M-am simtit dator cu aceasta explicatie fata de cei care m-au ajutat cu raspunsuri.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: eder , utilizator 11:35, 28 Aprilie 2009
Cu singuranta dosarul dv. s-a perimat.
Lasarea in nelucrare a pricinii din cauza partilor , nu a instantei de judecata , a condus la operarea perimarii....
Stoica Ioana a scris:

Lasarea in nelucrare a pricinii din cauza partilor , nu a instantei de judecata , a condus la operarea perimarii....


Banuiesc ca se poate reveni, chiar daca paratul a decedat (decembrie 2002).
Daca nu ati citit topicul precedent, paratul avea grupa de sange AB4, iar reclamantul 0.1. Ori din AB4 nu poate sa iasa 0.1 cu oricine s-ar compbina.
Ma gandesc ca in fata probelor s-ar accepta repunerea pe rol.
Se poate ?
Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 28 Aprilie 2009
eder, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perimarea judecatii ileanasimona ileanasimona Buna ziua.As vrea sa stiu daca am facut o cerere de repunere pe rol a unei cauze civile suspendate in baza art 242,al 1 pct 1 C p civ in data de ... (vezi toată discuția)
In ce conditii un dosar suspendat pe art.242 alin.1 cpc poate ... dana manea dana manea In ce conditii un dosar suspendat pe art.242 alin.1 cpc poate fi redeschis? (vezi toată discuția)
Art. 242 c.p.c. - paratul nefiind de acord cu art. etc etc Buna seara, Sunt parat intr-un dosar si instanta a decis suspendarea judecarii dosarului chiar daca eu nu am fost de acord. Am avocat care ma reprezinta dar ... (vezi toată discuția)