Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am gasit (continuare contestatie paternitate)
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am gasit (continuare contestatie paternitate)

Cautand ceva prin casa, am gasit o incheiere de sedinta a sectiei civile a Tribunalului Bucuresti din anul 2002.
Pe vremea aceea lucram si eram mai mult pe la servici si nu prea mai aveam timp si de altceva. De aceea nu am avut habar de acest act si nici sotia nu-si mai aduce aminte de el decat vag.

Spune asa:

TRIBUNALUL

Pentru lipsa partilor si avand in vedere ca nu au solicitat judecarea cauzei in lipsa urmeaza a,

DISPUNE

In temeiul art. 242 pct. 2 CPC suspenda judecarea cauzei formulata de apelanta reclamanta ... in contradictoriu cu intimatul parat ... .
Cu recurs.
Pronuntata in sedinta publica, azi ... 2002.

Deci banuiesc ca avocatul a facut apel, dar nu s-a mai prezentat. Nu stiu care a fost atunci discutia, dar asta e realitatea.
M-am simtit dator cu aceasta explicatie fata de cei care m-au ajutat cu raspunsuri.
Multumesc.
Cu singuranta dosarul dv. s-a perimat.
Lasarea in nelucrare a pricinii din cauza partilor , nu a instantei de judecata , a condus la operarea perimarii....
Stoica Ioana a scris:

Lasarea in nelucrare a pricinii din cauza partilor , nu a instantei de judecata , a condus la operarea perimarii....

Banuiesc ca se poate reveni, chiar daca paratul a decedat (decembrie 2002).
Daca nu ati citit topicul precedent, paratul avea grupa de sange AB4, iar reclamantul 0.1. Ori din AB4 nu poate sa iasa 0.1 cu oricine s-ar compbina.
Ma gandesc ca in fata probelor s-ar accepta repunerea pe rol.
Se poate ?
Multumesc.
eder, utilizator