Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua,am o datorie la banca neplatita din 2009,acum am primit acasa ca mi-au trimis la serviciu ca voi fi executat silit cu proprie salariu1/3 din salariu,ce mai pot face in cazul acesta?
Puteti face o contestatie la poprire in termenul legal. Luati legatura cu un avocat care sa va ajute, daca aveti intentia de a face o astfel de contestatie.
multumesc si care este termenul legal?
nu mi-au zis nimic,doar ca mi-au trimis o scrisoare cu continutul care este trimis si la serviciu
Puteti face contestatie in 15 zile de la data comunicarii adresei de infiintare a popririi.