Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere auto

Buna ziua,am si eu o intrebare:Am vandut o dacie acum 10 ani.Anul acesta cand am fost sa plateasc impozitul pe masina actuala a aparut si masina pe care am vanduto si impozitul pe intreaga perioada de cand a vanduto si pana acum(asta in cazul in care pana acum la finante figuram doar cu o masina).Masina vanduta nu a fost radiata deoarece nu am reusit sa dau de omul respectiv.Se poate radia masina fara sa mai plateasc impozitul pe ea?mai ales daca am contractul de vanzare-cumparare care poate dovedii ca masina a fost vanduta acum 10 ani,si mai am si cartea masinii.Multumesc anticipat
Radierea auto este conditionata de achitarea debitelor aferente
Termenul legal de finalizare procedura tranzactionare/instrainare bun mobil este de 30 de zile