Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amprente
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amprente

ce reprezinta faptul ca figurezi in evidentele politiei cu amprentele personale (chiar daca nu ai suferit condamnari....) . E un lucru care poate ridica probleme pt persoana in cauza daca e sa se cerceteze conduita lui de pana atunci?
nu este un motiv de ingrijorare, atata timp cat nu aveti de ce sa va temeti.Insa , poate fi un motiv pantru a avea o conduita buna i n continuare...:)
Dar se precizeaza in evidentelele lor motivul pt care ti-au fost luate ampretele sau...?
da, este si firesc sa se mentioneze motivul.
Nu va faceti probleme....si amprentele mele sunt in baza de date ale politiei....au fost luate pentru excludere in cazul unui furt din locuinta parintilor in urma cu 4 ani. Si sincer, nu-mi fac probleme.....:P