Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturi teren in litigiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturi teren in litigiu

Sunt intr-un litigiu pentru un teren insa dureaza foarte mult . Reclamantul incearca de fiecare data sa ma impiedice spre a folosi terenul , respectiv cand il curat sau cand incerc sa iau roadele de pe el . Sustine de fiecare data ca atata timp cat suntem in litigiu sa las terenul nemuncit si neingrijit . Politia incearca de fiecare data sa se eschiveze atunci cand este solicitata pentru a-mi apara dreptul de proprietate. Eu stiu ca atata timp cat nu exista o hotarare definitiva care sa-mi anuleze actul sunt proprietar cu drepturi depline asupra acestui teren . As dori sa ma lamuriti daca am dreptate sau nu.
daca dvs aveti la momentul actual posesia asupra lui puteti sa va folositi de el. daca veti pierde procesul veti despagubi partea adversa cu contravaloarea fructelor.