Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pentru a intra in contabilitate ce trebuie la donarea ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pentru a intra in contabilitate ce trebuie la donarea un bun?

Un salariat vrea sa doneze unitatii angajatoare un bun propriu.
Ce acte trebuie sa se faca pentru bunul donat,
pentru a intra in contabilitate,
pentru introducerea in gestiunea unitatii ?
Dar nu sunt bani pentru asa ceva si trebuie sa ne descurcam .... cu ce avem,adica cu salariatii pe care ii avem.