Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Radiere masina fara certificatul de inmatriculare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Radiere masina fara certificatul de inmatriculare

Tatal meu a avut o masina,a vandut-o ,dar fara a face vanzre cumparare.Domnul care a cumparat-o a dat-o la dezmembrari si refuza sa ii dea tatalui certificatul de inmatriculare,i-a dat numai cartea de identitate a masinii.Daca ar reusi tata sa scoata o adeverinta de la dezmembrari,nu ar putea face ceva sa o radieze?Daca exista vreo cale ,va rog sa ma ajutati!
Tatal dv sa incheie declaratie notariala pe proprie raspundere ca nu mai detine in fapt si in drept bunul mobil ca urmare a tranzactionarii acestuia
In baza declaratiei notariale,a cererii de radiere ,autoritatea fiscala va dispune radierea auto de pe rolul fiscal-conditionat de plata eventualelor debite in evidenta