Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Rectificare rezervare denumire
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Rectificare rezervare denumire

am primit rezervarea denumirii, de la serviciul de comunicare si rel. publice al min. justiei, insa e gresita. se poate face o rectificare? care este procedura?
Solicitati inc-o data rezervarea de denumire. Erorile materiale sau omisiunile vadite din acte pot fi indreptate prin incheiere de rectificare. Se pun in plic si trimis la Biroul Evidenta ONG urmatoarele: Disponibilitate denumire gresita in original, cea primita de la MJ + Copie dupa chitanta 36 lei taxa timbru, daca aveti + Cerere rezervare denumire corecta in original + Motivatie (o adresa prin care cereti eliberarea noii dovezi de disponibilitate ca urmare a erorilor facute de MJ). Auzisem de o Cerere de Indreptat Erori, ma voi interesa.