Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie angajat cu facilitati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie angajat cu facilitati

Buna ziua,

In cazul in care un angajat care este angajat cu facilitati ( ca tanar absolvent ) isi da demisia dupa un an , angajatorul trebuie sa restituie facilitatile?
Angajatorul nu il da afara, dar angajatul vrea sa plece in strainatate.
Cu ce articol ar trebui sa-i inchida cartea de munca astfel incat angajatorul sa nu restituie facilitatile?
Nu trebuie sa restituie nicio suma angajatorul , in situatia mentionata de dvs.

Cu art.81 alin.7 C.mun. - demisie - i se poate inceta c.i.m.