avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sanctiune administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sanctiune administrativa

Buna ziua
Va comunicam ca prin ordonanta din ........ a acestui parchet s-a dispus neinceperea urmaririi penale fata de dvs.
In baza atr. 18/1 alin. 3 cod penal vi s-a aplicat sanctiunea amenzii administrative in cuantum de 1000 lei.
as vrea sa stiu si eu ce se poate intampla daca nu o platesc .
Daca nu platiti amenda se va transforma in zile de munca sau de inchisoare .
Ajunge la fisc.
Si sotul meu are o astfel de amenda unde se plateste????
inca nu stiu dar mai intai vreau sa aflu ce se poate intampla daca nu o platesc.
V-am spus ca ajunge la fisc în vederea executării silite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda penala tanase_78 tanase_78 deci fratele meu a fost parte intr un proces .........intre timp a avut un alt proces care sa solutionat cu inchisoare ....mai are de facut 1 an de zile dar i ... (vezi toată discuția)
Neplata amenda penala SimonaCarmen SimonaCarmen Stiti cumva ce se intampla daca nu platesc amenda penala? Sau in cat timp trebuie platita? Orice informatii sunt bine venite.Va multumesc! (vezi toată discuția)
Amenda administrativa ContSters302543 ContSters302543 Am fost acuzat impreuna cu niste prieteni (aceastia au primit instiintare cu o amenda administrativa insa nu am mai luat legatura cu ei deoarece am vrut sa ... (vezi toată discuția)