Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Dubla impunere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Dubla impunere

Doresc sa aflu cuantumul impozitarii in urmatoarea situatie:
Sunt cetatean rezident in Romania
O societate din Franta imi propune un contract de colaborare sa zicem in valoare de 1000 euro.
Activitatea descrisa in contract se desfasoara in Mauritania, tara cu care nu avem conventie privind dubla impunere,
Referitor la impozitul pe venit spuneti-mi cat , cine ,si cum se plateste.
Va multumesc.
nici fotbalistii din dosarul transferurilor nu au scapat de ochiul vigilent al fiscului, cu toate afacerile lor facute in tari in care n-avem conventii.
pur si simplu trebuie declarat venitul dvs lunar, in Ro in vederea impozitarii la cotele normale-legale
MYRA CIMPEAN , Avocat