avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Dubla impunere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Dubla impunere

Doresc sa aflu cuantumul impozitarii in urmatoarea situatie:
Sunt cetatean rezident in Romania
O societate din Franta imi propune un contract de colaborare sa zicem in valoare de 1000 euro.
Activitatea descrisa in contract se desfasoara in Mauritania, tara cu care nu avem conventie privind dubla impunere,
Referitor la impozitul pe venit spuneti-mi cat , cine ,si cum se plateste.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: MYRA CIMPEAN , Avocat 20:55, 28 Martie 2014
nici fotbalistii din dosarul transferurilor nu au scapat de ochiul vigilent al fiscului, cu toate afacerile lor facute in tari in care n-avem conventii.
pur si simplu trebuie declarat venitul dvs lunar, in Ro in vederea impozitarii la cotele normale-legale
Ultima modificare: Vineri, 28 Martie 2014
MYRA CIMPEAN , Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se aplica noul sistem fiscal pentru cetateni romani cu domiciliul in afara tarii? lpopa64 lpopa64 Sunt cetatean roman cu domiciliul stabilit in afara tarii(non-UE)din 2001. Am lucrat la o firma multinationala , contractul s-a incheiat acum si trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Impozit pentru activitati prin internet nucu$ nucu$ Buna ziua tuturor! Un contribuabil are urmatoarea dilema privind obligatia/modalitatea de declarare/plata a impozitului pe venit. Situatia de fapt:cetatenie ... (vezi toată discuția)
7 ani in lume.. acum ce obligatii am in tara? Frau.Maria Frau.Maria Buna ziua, Traiesc de 7 ani ca rezident intr-o tara in afara UE, totusi deoarece sunt asociat unic al unei firme mici in Romania (administrata de un ... (vezi toată discuția)