avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 188 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Model redactare notificare incetare contract de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Model redactare notificare incetare contract de inchiriere depozit

Salut, ma poate ajuta cineva cu un model , cum sa redactez o notificare de incetare inchiriere pentru un depozit de materiale.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: costache mugur , utilizator 17:18, 29 Aprilie 2009
Depinde de felul incetarii si de ceea ce este scris in contract (denuntare unilaterala, reziliere - pact comisoriu)
aartist a scris:

Depinde de felul incetarii si de ceea ce este scris in contract (denuntare unilaterala, reziliere - pact comisoriu)
=D>
Oricel fel de indrumare am incerca sa va dam, depinde de ceea ce este stipulat in contract la ...... INCETAREA CONTRACTULUI ....... clauza specifica fiecarui contract.
ANTET S.C. y S.R.L.
Nr. ____/ ________

Către,
S.C. x S.R.L.

In atenţia director general ____________


NOTIFICARE

Subscrisa S.C. y S.R.L., persoana juridica romana cu sediul in _______, inregistrata la ORC sub nr. J____, cod fiscal _____, reprezentată legal de ________, în calitate de locatar al spaţiului proprietatea S.C. x S.R.L. înscris în CF ____, nr. top ___, situat în ____, în suprafaţă de _____ mp, prin prezenta va aducem la cunostinta intentia de incetare (denuntare unilaterala) a Contractului de închiriere nr. ______, începând cu data de __________.
Prezenta constituie NOTIFICARE si respecta prevederile art. ____ din Contract.
Vă rugăm să ne transmiteţi în scris confirmarea Dvs.

Mulţumim,
S.C. y S.R.L.
________

Incercati sa adaptati situatiei Dvs.

Succes
Va multumesc,mi-a fost de ajutor modelul trimis de dumneavoastra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somatie de plata eleonora craciun eleonora craciun Buna, In cazul in care clientul nu achita facturile de marfa catre o societate comerciala, aceasta din urma inainte de al actiona in justitie pe client ii ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract inchiriere prin circa financiara fara prezenta chiriasului xemina xemina Am un contract de inchiriere la circa financiara incheiat intre mine si propietar ,spunetimi fara prezenta mea propietara poate rezilia contractul?Mentionez in ... (vezi toată discuția)
Razgandire chirias in perioada de preaviz skynetmhmh skynetmhmh Bina ziua Ma lovesc de urmatoarea situatie Am un contract de inchiriere si chiriasul m-a notificat conform contractului cu 30 zile inainte (perioada de ... (vezi toată discuția)