Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Model redactare notificare incetare contract de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Model redactare notificare incetare contract de inchiriere depozit

Salut, ma poate ajuta cineva cu un model , cum sa redactez o notificare de incetare inchiriere pentru un depozit de materiale.

Multumesc
Depinde de felul incetarii si de ceea ce este scris in contract (denuntare unilaterala, reziliere - pact comisoriu)
aartist a scris:

Depinde de felul incetarii si de ceea ce este scris in contract (denuntare unilaterala, reziliere - pact comisoriu)
=D>
Oricel fel de indrumare am incerca sa va dam, depinde de ceea ce este stipulat in contract la ...... INCETAREA CONTRACTULUI ....... clauza specifica fiecarui contract.
ANTET S.C. y S.R.L.
Nr. ____/ ________

Către,
S.C. x S.R.L.

In atenţia director general ____________

NOTIFICARE

Subscrisa S.C. y S.R.L., persoana juridica romana cu sediul in _______, inregistrata la ORC sub nr. J____, cod fiscal _____, reprezentată legal de ________, în calitate de locatar al spaţiului proprietatea S.C. x S.R.L. înscris în CF ____, nr. top ___, situat în ____, în suprafaţă de _____ mp, prin prezenta va aducem la cunostinta intentia de incetare (denuntare unilaterala) a Contractului de închiriere nr. ______, începând cu data de __________.
Prezenta constituie NOTIFICARE si respecta prevederile art. ____ din Contract.
Vă rugăm să ne transmiteţi în scris confirmarea Dvs.

Mulţumim,
S.C. y S.R.L.
________

Incercati sa adaptati situatiei Dvs.

Succes
Va multumesc,mi-a fost de ajutor modelul trimis de dumneavoastra.