Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Divortul s-a finalizat pe 1 feb.2013 cand fostul meu sot inca lucra ...Pana au iesit actele de la judecatorie si le-am autentificat , asta insemand 5 aprilie 2013, el a ramas fara loc de munca.Hotararea judecatoreasca prevedea pensia alimentara in cuantum de 25% diin venitul lunar incepand cu data de la care s-a intentat actiunea de divort.
Pana acum, intr-un an si 4 luni de zile de la data intentarii divortuluide , eu am primit 300 de lei de la tatal copilului. El nici in momntul de fata nu are un job cu carte de munca...pt ca de muncit munceste la negru...dar n-am cu ce dovedi asta .Are un imprumut , poate chiar 2 la banca pe care si-le achita lunar...si in proprietate 2 motociclete .
NU stiu cum sa procedez pentru a obtine drepturile copilului...el se vaita tot timpul ca nu are serviciu si bani
Va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat
Puteti pune in executare silita hotarea pe care a aveti, recuperand sumele din urma prin vanzarea la licitatie a motocicletelor pe care le detine in proprietate.